KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14241028
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:53:01
5/10 16:53:49
400 kr
11/10 17:50:21
Johan Kindborg
Läs mer om Johan Kindborg